O kancelarii

Specjalizujemy się w prawie własności intelektualnej, w szczególności w prawie filmowym

O Kancelarii


Założycielka Kancelarii działającej nieprzerwanie od 2007 roku. Specjalizujemy się w prawie własności intelektualnej, w szczególności w prawie filmowym.

Zajmujemy się także zagadnieniami związanymi z prawem autorskim w tym ochroną wizerunku, dóbr osobistych, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji oraz prawem korporacyjnym. W ramach swojej głównej specjalizacji kompleksowo doradza przedsiębiorcom działającym w branży kreatywnej, w tym filmowej, min. producentom, dystrybutorom filmowym, agencjom reklamowym, aktorom, reżyserom, fotografom, grafikom, indywidualnym muzykom oraz studiom dźwiękowym. Reprezentujemy klientów w sporach, w tym sądowych.

Edyta Duchnowska – ma ponad 10–letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach radcowskich oraz w ramach swojej indywidualnej działalności, biorąc udział min. w obsłudze prawnej pierwszych formatów typu reality show emitowanych w Polsce oraz reprezentując klientów w wielu sporach sądowych związanych z naruszeniem praw do wizerunku. Obsługuje również z powodzeniem produkcję filmów pełnometrażowych.

Posiada tytuł radcy prawnego od 2007 roku. Przed wpisem na listę radców prawnych ukończyła aplikację sędziowską przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, słuchaczką Studium Prawa Podatkowego, absolwentką Studiów Podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim, autorką wielu publikacji dotyczących tematyki własności intelektualnej, autorka bloga „prawo twórców” i „prawo w restauracji”. Obecnie słuchaczka prawniczego seminarium doktorskiego na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu prawa autorskiego.

Prywatnie wraz ze swoim synem aktywnie spędza czas rozwijając wspólną pasję do narciarstwa.


Pomagamy firmom i przedstawicielom branży kreatywnej w rozwiązywaniu problemów prawnych.


Najnowsze na Blogu

wtorek | 21.1.2020

Odszkodowanie za naruszenie autorskich praw majątkowych

Jednym z podstawowych zadań prawa autorskiego jest ochrona interesów twórcy bądź właściciela autorskich praw majątkowych. Każde działanie wymierzone w te prawa przyczynia się do pogorszenia sytuacji majątkowej uprawnionego. W praktyce, jednym z najczęstszych roszczeń w takich sytuacjach jest żądanie odszkodowania. Prawo autorskie przewidziało jednak szczególny system ustalania wysokości tego odszkodowania, który był przedmiotem orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, w tym niedawnego z 05 listopada 2019 r. (sygnatura P-14/19).

piątek | 17.1.2020

Prawo do publikowania zdjęć dziecka

Dzieci to centrum naszego życia a czas z nimi spędzony jest często tym najważniejszym. Uczymy je odbioru i postrzegania rzeczywistości, dzięki nam nabywają szereg umiejętności gwarantujących późniejszą samodzielność. Co niezwykłe, my również poprzez kontakt z dziećmi uczymy się. Zderzenie doświadczenia życiowego dorosłego i spontaniczności dziecka często doprowadza do sytuacji zabawnych czy też wzruszających. Jako istoty społeczne chcemy tymi nadzwyczajnymi momentami dzielić się z innymi. Kiedyś ich odbiorcami byli najbliżsi członkowie rodziny i przyjaciele, natomiast erze mediów społecznościowych może być to w zasadzie cały świat.

`