Kancelaria Radcy Prawnego

Specjalizujemy się w prawie własności intelektualnej, w szczególności w prawie filmowym

O Kancelarii


Założycielka Kancelarii działającej nieprzerwanie od 2007 roku w Warszawie. Specjalizujemy się w prawie własności intelektualnej, w szczególności w prawie filmowym.

Zajmujemy się także zagadnieniami związanymi z prawem autorskim w tym ochroną wizerunku, dóbr osobistych, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji oraz prawem korporacyjnym. W ramach swojej głównej specjalizacji kompleksowo doradza przedsiębiorcom działającym w branży kreatywnej, w tym filmowej, min. producentom, dystrybutorom filmowym, agencjom reklamowym, aktorom, reżyserom, fotografom, grafikom, indywidualnym muzykom oraz studiom dźwiękowym. Reprezentujemy klientów w sporach, w tym sądowych.

Kancelaria Radcy Prawnego- Warszawa

Edyta Duchnowska – ma ponad 10–letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach radcowskich oraz w ramach swojej indywidualnej działalności, biorąc udział min. w obsłudze prawnej pierwszych formatów typu reality show emitowanych w Polsce oraz reprezentując klientów w wielu sporach sądowych związanych z naruszeniem praw do wizerunku. Obsługuje również z powodzeniem produkcję filmów pełnometrażowych.

Posiada tytuł radcy prawnego od 2007 roku. Przed wpisem na listę radców prawnych ukończyła aplikację sędziowską przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, słuchaczką Studium Prawa Podatkowego, absolwentką Studiów Podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim, autorką wielu publikacji dotyczących tematyki własności intelektualnej, autorka bloga „prawo twórców” i „prawo w restauracji”. Obecnie słuchaczka prawniczego seminarium doktorskiego na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu prawa autorskiego.

Prywatnie wraz ze swoim synem aktywnie spędza czas rozwijając wspólną pasję do narciarstwa.


Pomagamy firmom i przedstawicielom branży kreatywnej w rozwiązywaniu problemów prawnych.


Najnowsze na Blogu

czwartek | 28.7.2022

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych

Przepisy prawa nakładają na przedsiębiorców wiele obowiązków i nawet mając dobrą wolę łatwo przeoczyć niektóre z nich. Często natomiast są to obowiązki, które są na tyle specyficzne, że trudno zrozumieć jak im sprostać. Wymaga to specjalistycznej wiedzy i bez profesjonalnej opieki prawnej możliwe jest narażenie się na kary. Jednym z takich obowiązków jest uzyskanie wpisu w Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych.

czwartek | 27.1.2022

Podpis elektroniczny a zawieranie umów

W ostatnich latach gwałtowanie przyspiesza cyfryzacja naszego życia. Również prowadzenie działalności gospodarczej, dostęp do usług i zawieranie umów podążają tą ścieżką. Coraz częściej z różnych względów odchodzimy od składania oświadczeń na piśmie. Istnieją jednak prawne ograniczenia w tej kwestii, a wiele osób mylnie postrzega podpis elektroniczny. Nie pomaga fakt, że funkcjonują dwa główne rodzaje podpisów, prowadzące do zawarcia umowy w dwóch różnych formach.

`